• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

Hongaarse Kamerleden blijven zitten

huklbziWORTHY NEWS/DE COUTUREKRANT – 10 augustus 2026 – BOEDAPEST – Het Hongaarse parlement heeft maandag de Roma en Sinti herdacht die tijdens de Tweede Wereldoorlog werden vervolgd en vermoord.

Zes uiterst rechtse parlementariërs in Hongarije zijn blijven zitten tijdens een herdenking van de Roma-Holocaust. Andere Kamerleden stonden op en namen een minuut stilte in acht.

István Gyöngyösi van de regerende Tisza-partij sprak over de duizenden Roma die in Auschwitz-Birkenau en andere vernietigingskampen om het leven werden gebracht.

“Dit is niet alleen een herdenking, maar ook een verantwoordelijkheid, want haat begint niet bij de gaskamers, maar bij woorden,” zei hij.

Na zijn toespraak stonden leden van Tisza en de oppositiepartijen Fidesz en KDNP op. Zij namen een minuut stilte in acht voor de slachtoffers.

De zes aanwezige leden van de uiterst rechtse partij Mi Hazánk, Ons Vaderland, bleven echter op hun plaatsen zitten.

Premier Péter Magyar noemde dat schokkend. “De andere fracties stonden op om enkele duizenden van onze landgenoten, de slachtoffers van de Roma-Holocaust, te herdenken, terwijl de vertegenwoordigers van Mi Hazánk bleven zitten.”

Partijleider László Toroczkai ontkende dat zijn fractie geen respect voor de slachtoffers wilde tonen. Volgens hem ging het om een overtreding van de parlementaire regels.

Hij zei dat vooraf was afgesproken dat een individueel Kamerlid tijdens een toespraak niet zonder overleg om een staande herdenking mocht vragen.

Waarnemend parlementsvoorzitter Hallerné Nagy Anikó bevestigde dat de herdenking niet vooraf was aangekondigd. 
Zij vond echter niet dat de parlementaire regels waren overtreden.

In de nacht van 2 op 3 augustus 1944 werden bijna drieduizend Roma en Sinti in Auschwitz-Birkenau vermoord. Onder hen waren veel vrouwen, kinderen en ouderen.

Geschiedkundigen schatten dat tijdens de Holocaust in Europa tussen de 250.000 en 500.000 Roma en Sinti zijn omgebracht. Ook duizenden Hongaarse Roma werden slachtoffer van de vervolging.

Het incident in het parlement leidde maandag tot felle reacties. Niet het politieke meningsverschil, maar het blijven zitten tijdens de herdenking werd daarbij volgens de regering het beeld dat niemand meer kon wegpraten.