Gitaren worden kunstwerken in Wynwood
DOOR: ELIAN BRON / - 8 september 2026 - LARGE-SCALE MURALS/MIAMI ARTISTS/ - De opening van Gibson Garage Miami wordt niet alleen gemarkeerd met beroemde muziekfoto’s. De plaatselijke kunstenaars Solano en Nate Dee maakten ook twee grote muurschilderingen voor het gebouw in Wynwood.
Op vrijdag 11 september spreken zij tijdens de openbare bijeenkomst Music and Murals over de ontmoeting tussen muziek, beeldende kunst en de straatcultuur van Miami.
Wynwood is een wijk waar beschilderde gevels, ateliers, galerieën en bezoekers heel veel naast elkaar te zien zijn. Gibson betrekt die omgeving bij de opening van de nieuwe vestiging en kunstgalerie.
Solano maakte een met de hand aangebrachte muurschildering binnen in de Gibson Garage Miami, in de afdeling met Kramer-gitaren.
Nate Dee werkte aan een groot kunstwerk op de zuidgevel van het gebouw aan 2450 NW 2nd Avenue.
De twee kunstenaars zijn vrijdag 11 september vanaf 17.00 uur te gast in een voor alle aanwezigen open gesprek dat wordt geleid door Mark Agnesi van Gibson.
Daarbij is ook een speciale muzikale gast aangekondigd.
Solano en Nate Dee tonen ieder een nieuwe, handbeschilderde gitaar. Daarnaast is er een akoestische Gibsongitaar te zien die is geïnspireerd door de art-decostijl, een stijl die sterk verbonden is met de architectuur en geschiedenis van Miami.
De bijeenkomst gaat over een eenvoudige maar interessante vraag: wanneer is een gitaar niet alleen een instrument, maar ook een kunstwerk?
De kunstenaars spreken over hun overgang tussen verschillende kunstvormen en over de invloed van de muren, studio’s, galeries en pleinen van Wynwood.
De galerie is vanaf 16.00 uur toegankelijk.
Na het gesprek volgt rond 17.45 uur gelegenheid voor vragen uit het publiek en voor foto’s.
Het programma eindigt om 18.00 uur. Toegang is gratis.









