China vreest nieuwe ramp door supertyfoon
WORTHY NEWS / DE COUTUREKRANT - 8 juli 2026 - BEIJING - Zeker 17 mensen zijn omgekomen door zwaar noodweer in China.
Honderden mensen raakten gewond en meer dan 130.000 inwoners zijn geëvacueerd terwijl een nieuwe supertyfoon het land nadert.
Overstromingen, aardverschuivingen, zware onweersbuien en zeldzame tornado's hebben grote delen van het zuiden en midden van China getroffen. Reddingswerkers zoeken nog naar overlevenden.
In de zuidelijke regio Guangxi traden tientallen rivieren buiten hun oevers. Huizen liepen onder en bewoners moesten op daken wachten op hulp.
„Het water kwam zo snel dat de dorpelingen geen tijd hadden om voedsel mee te nemen toen ze vluchtten,” vertelde een vrouw met de achternaam Zhou.
Een andere inwoner zei dat haar dorp binnen enkele minuten door het water werd overspoeld. Volgens haar waren er te weinig reddingswerkers en waren de beschikbare boten te klein.
De Chinese president Xi Jinping heeft opdracht gegeven tot grootschalige reddings- en hulpoperaties.
Gewonden moeten worden behandeld en inwoners uit bedreigde gebieden naar veilige plaatsen worden gebracht.
NIEUWE TYPHOON DREIGT
De situatie kan de komende dagen verder verslechteren. Supertyfoon Bavi nadert de oostkust van China met windsnelheden van meer dan 290 kilometer per uur.
Meteorologen vrezen opnieuw zware regenval, overstromingen en aardverschuivingen. Rivieren staan al hoog en ook reservoirs staan onder grote druk.
Het Chinese Nationale Klimaatcentrum verwacht deze maand maximaal zes tyfoons boven het noordwestelijke deel van de Stille Oceaan en de Zuid-Chinese Zee.
Normaal zijn dat er gemiddeld minder dan vier.
Wetenschappers waarschuwen dat de opeenvolging van zware stormen gemeenschappen nauwelijks tijd geeft om te herstellen.
Miljoenen inwoners bereiden zich nu voor op de komst van opnieuw een zeer krachtige storm.









