• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

BELEEF BOURGONDISCH LIMBURG IN VENLO

belvuvenloVENLO: LIMBURGS MUSEUM BRENGT TOPSTUKKEN UIT HEEL EUROPA SAMEN ...

Vanaf 4 oktober dompelt het Limburgs Museum bezoekers onder in de Bourgondische wereld van de late middeleeuwen. De tentoonstelling Bourgondiërs in Limburg toont niet alleen topstukken uit het Louvre, Versailles en The National Gallery, maar vertelt ook hoe Limburg al vroeg een artistieke en politieke rol speelde.

In een theatrale setting met muziek, verhalen en zeldzame kunstobjecten beleef je het tijdperk van Filips de Goede, zijn zoon Karel de Stoute en diens dochter Maria. Hun invloed reikte tot diep in het dagelijks leven – iets wat in Limburg nog altijd doorschemert. 

Publiekstrekkers zijn onder meer een zeldzaam portret van Margareta van York en haar juwelenkroon uit de Dom van Aken, beide nooit eerder in Nederland te zien. 

Ook is een prachtige facsimile van het beroemde gebedenboek Les Très Riches Heures te bewonderen.

De tentoonstelling loopt van 4 oktober 2025 t/m 1 februari 2026. Wie vóór 31 augustus reserveert, krijgt een exclusieve tas met prent van de Gebroeders van Lymborch.

KAREL DE STOUTE - ERFGENAAM VAN AMBITIE 

Portret van Karel de Stoute, zoon van Filips de Goede, circa 1450.
Hij wilde meer dan Bourgondië en verloor alles in de strijd - © Gemäldegalerie, Berlijn / Publiek Domein

Meer info op de site van Limburgsmuseum.nl