Intern op de redactie: De Kleine Hoofdpersoon
De nieuwe redactrice Jacquelien Van Meersen verblijft tegen haar zin in Frankrijk om haar moeder te helpen. Haar moeder woont daar helemaal alleen, is overprikkeld en kan de hond van haar dochter niet om zich heen hebben.
Bonnie werd daardoor een vaste gast op de redactie. Zij verblijft in haar mand op de kamer die is vrijgehouden voor haar bazin Jacquelien. Dat zou heel naar kunnen zijn voor een hond.
Maar Bonnie is geen gewone hond.
Zij heeft de toekomstige kamer van Jacquelien natuurlijk allang als haar eigen kantoor beschouwd. Als Jacquelien straks terugkomt, krijgt zij hoogstens toestemming om er ook te werken. Voorwaarde is dat zij niet aan het mandje komt en de waterbak op tijd bijvult.
Kymani en Benji van Speciale Produkties beweren dat zij het harige monster onder de duim houden. Ondertussen sluipen zij met hondenkoekjes naar binnen. Bonnie heeft hen dus zonder enig gevecht volledig onder haar poot gekregen.
Dat hoofdredacteur Elian Bron tijdens het uitlaten zo lang met haar wegblijft, vertrouwen zij ook niet. Hij zegt vermoedelijk dat Bonnie uitgebreid moet bewegen, terwijl hij haar gewoon meeneemt naar zijn eigen huis vlak in de buurt.
Daar zit zij dan zonder lijn als een deftige redactrice naar hem te kijken, terwijl hij haar de nieuwste roddels van Claire Lagonda voorleest. Zodra zij terugkomen, doen beiden alsof er uitsluitend een gewone wandeling heeft plaatsgevonden.
Bonnie raakt door al die adressen vermoedelijk helemaal niet in de war. Bij Speciale Produkties zeggen ze de laatste tijd steeds dat er intern veel veranderd is. Zij weten ook waardoor dat komt: er logeert een kleine diva. Misschien blijft zij zelfs wel wonen.
Het bloedverstandige harige monster kiest geen eigen plek.
Zij bouwt een netwerk van dependances op. De redactie, de tuin, het huis van Elian en de toekomstige kamer van Jacquelien behoren inmiddels allemaal tot haar werkgebied.
Alleen Jacquelien weet nog niet dat zij na haar terugkeer uit Frankrijk eerst bij Bonnie moet solliciteren.
Voorlopig is Jacquelien nog niet terug. Het is de bedoeling dat zij via een groot scherm in haar kamer vragen over menselijke zaken gaat beantwoorden.
Iedereen heeft wel vragen. Wie niet? Niet alleen de bezoekers, maar ook de medewerkers van de krant worden ongeduldig.
Ze vragen Elian Bron:
‘Mag ik alleen in die kamer zijn? Met de deur dicht? Ik wil graag snel mijn vraag stellen. Wanneer gaat ze nu eindelijk beginnen?’
Bonnie geeft voorlopig geen antwoord. Zij ligt in haar mand en bewaakt de kamer.









