• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

› ‹
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

Terugblik: Koning bood in Indonesië al eerder excuses aan

tbkoboinalexToen koning Willem-Alexander in maart 2020 Indonesië bezocht, bood hij excuses aan voor het geweld van Nederlandse zijde tijdens de onafhankelijkheidsstrijd. 

De Couturekrant was toen eveneens voor deze reis uitgenodigd. Stefan J. Bos reisde namens onze redactie  mee, terwijl ik het koninklijke bezoek aan het mooie verre Indonesië vanuit Amsterdam nauwlettend volgde.  

Nu de koning een onafhankelijk onderzoek naar het koloniale verleden van zijn eigen familie heeft laten verschijnen, komen de herinneringen daaraan weer naar boven. 

Vooral aan de momenten waarop de koning toen daar eerder eveneens officieel zijn excuses aanbood

De excuses van 2020 gingen over de jaren na de Japanse bezetting. 

Indonesië riep op 17 augustus 1945 de onafhankelijkheid uit, maar Nederland wilde het koloniale gezag aanvankelijk herstellen. Dat leidde tot een harde en gewelddadige strijd, die in Nederland lang en verhullend "politionele acties” werd genoemd. 

Aan Indonesische kant vielen veel slachtoffers; ook Nederlandse militairen, Indische Nederlanders en andere families droegen de gevolgen van die jaren nog lang mee.  

De koning bood destijds excuses aan voor de geweldsontsporingen van Nederlandse zijde in die onafhankelijkheidsstrijd. 

Het nu gepresenteerde onderzoek gaat weer verder terug: naar eeuwen waarin het Huis Oranje-Nassau verbonden was met het koloniale systeem en er, direct of indirect, van profiteerde.

Ook families kunnen 'groeimomenten' meemaken als je met een soort codewoord deze ontwikkelingen generatie opgeneratie zou proberen zo kort mogelijk te omschrijven.  

En de koning is er op verschillende momenten heel open en openhartig over geweest dat zowel hij als koningin Maxima daar volledig achter staan.