• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

› ‹
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

IGJ: Het mag niet, het mag nooit

igjmnmnUTRECHT – Mensen in de zorg zijn vaak kwetsbaar en afhankelijk. Daarom moeten werkgevers meer doen om seksueel grensoverschrijdend gedrag te voorkomen en patiënten te beschermen.

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) roept zorgaanbieders op het onderwerp zonder taboe te bespreken en vermoedens en incidenten laagdrempelig te laten melden.

De inspectie publiceerde daarvoor een aangescherpte versie van Het mag niet, het mag nooit.

Werkgevers moeten signalen eerder herkennen en maatregelen nemen.

Ook moeten zij het verleden van nieuwe medewerkers controleren, waaronder diploma’s, een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG), registraties in het BIG- of SKJ-register en referenties van vorige werkgevers.

De IGJ adviseert zorgaanbieders om bij grensoverschrijdend gedrag zelf een tuchtklacht in te dienen. 

In overleg met het slachtoffer kunnen zij ook aangifte doen. De inspectie raadt aan daarbij advies te vragen aan bijvoorbeeld Slachtofferhulp of het Centrum Seksueel Geweld.

Seksueel grensoverschrijdend gedrag loopt uiteen van seksueel getinte berichten en beelden tot ongewenste aanrakingen, onnodig lichamelijk onderzoek, aanranding en verkrachting. 

Ook seksueel contact met wederzijds goedvinden na een verliefdheid is volgens de IGJ niet toegestaan. 
Tussen zorgverlener en patiënt of cliënt bestaat altijd een ongelijke relatie.

Seksueel getint contact kan daarin grote schade veroorzaken.

De gevolgen kunnen direct optreden of pas later zichtbaar worden. 

Ze raken niet alleen de betrokkenen en hun omgeving, maar ook het vertrouwen in de zorg. 

De boodschap van de inspectie is duidelijk: “Het mag niet, het mag nooit.”