'1 op de 3 landen vervolgt christenen en andere geloofsgroepen'
WORTHY NEWS/DE COUTUREKRANT - 2 juli 2023 - ROME/BOEDAPEST - Volgens een katholieke liefdadigheidsorganisatie woont meer dan de helft van de wereldbevolking in landen waar christenen en anderen worden vervolgd. Aid to the Church in Need (ACN) merkt in haar 16e rapport op dat meer dan 4,9 miljard mensen leven in landen waar de vrijheid van godsdienst wordt aangevallen.
ACN's 2023 rapport maakt melding van een gespannen mondiaal klimaat waarin terroristische aanvallen, anti-bekeringswetten, financiële crises, electorale manipulaties en conflicten toenemen. Eén op de drie landen heeft een beleid met "toenemende schendingen van godsdienstvrijheid", concludeert ACN's tweejaarlijkse rapport over de benarde situatie van vervolging in deze wereld met bijna acht miljard mensen.
Het rapport geeft een overzicht van 61 van de 196 landen waar burgers naar verluidt te maken hebben met een hardhandig optreden tegen hun geloof. Bovenaan staan landen die zijn ingedeeld in een "rode" categorie die religieuze vervolging aanduidt. Dat zijn er 28, waarvan 13 in Afrika, waar de situatie in veel regio's drastisch is verslechterd, aldus de onderzoekers.
De 33 landen in de "oranje" categorie tonen een duidelijke negatieve verandering in status sinds het laatste rapport met betrekking tot discriminatie, meestal van religieuze minderheden. De derde en laatste categorie heet "Onder Observatie" en bestaat uit landen waar religieuze intolerantie, discriminatie en perioden van vervolging "toenemen". ACN zegt dat regeringen controversiële wetsvoorstellen toepassen om de godsdienstvrijheid te beperken of geloofsgemeenschappen te discrimineren zonder dat daartegen geprotesteerd wordt.
ACN uit ook haar bezorgdheid over het feit dat gewelddadige aanvallen tegen de "verkeerde" religie steeds meer als "normaal" worden gezien en - vooral in Latijns-Amerika - "niet worden nagetrokken" door de autoriteiten.
In Nigeria en Nicaragua wordt een groeiend aantal religieuze meerderheden vervolgd en neemt een cultuur van straffeloosheid toe, aldus onderzoekers van ACN. In Nigeria zijn de afgelopen jaren duizenden christenen vermoord, volgens verschillende christelijke bronnen. Enkele andere landen die in de schijnwerpers van ACN staan zijn India, Pakistan, Iran, Myanmar, Mozambique, DRC, Mali en Burkina Faso.
In het rapport wordt ook melding gemaakt van "groeiende vervolging" van moslims en toenemend antisemitisme in Europa.
MEER DAN 4,9 MILJARD MENSEN ... WONEN IN LANDEN WAAR MENSEN NIET ZELF MOGEN VASTSTELLEN WAT ZIJ DENKEN EN WAT ZIJ GELOVEN...
HIER VIEREN CHRISTENEN KERSTMIS IN HARBIN IN CHINA WAAR OOK VEEL GEHEIME KERKEN GESLOTEN WERDEN ...